Tomáš Chalupa (ODS), profesionální ministr životního prostředí!

František Gruber | 15.1.2110

Premiér Petr Nečas (ODS) si nemohl vybrat lépe. Padla volba na profesionálního a úspěšného pražského politika a starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu (ODS). Mimo jiné také býval mluvčím tehdejšího premiéra a předsedy ODS Václava Klause. Tomáš Chalupa (ODS) řekl, že bude vést resort životního prostředí racionálně. To bude jistě zapotřebí. Po éře Martina Bursíka (SZ) přijde konečně racionálně uvažující ministr.

Tomáš Chalupa (ODS)

Tomáš Chalupa jako nový ministr životního prostředí

     Premiér Petr Nečas (ODS) si nemohl vybrat lépe. Padla volba na profesionálního a úspěšného pražského politika a starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu (ODS). Mimo jiné také býval mluvčím tehdejšího premiéra a předsedy ODS Václava Klause. Opozice se vzteká, že prý nemá podobně jako Pavel Drobil (ODS) dostatečné vzdělání, či zkušenosti a že není proto kompetentní vést tento resort. Je tedy kompetentní zubař ministr Besr (TOP09) vést resort kultury? Proč nikdo nevolá po jeho odvolání pro nekompetentnost? Co má společného s resortem kultury jakožto zubař? A další by se také našli, viz. John, Bárta, atd.

Tomáš Chalupa a ekologičtí aktivisté

     Ekologičtí aktivisté (SZ?) jsou zjevně plni vzteku. Oni kteří si jezdí do zaměstnání svými často velmi novými i zánovními vozy, přitom pravidelně vykřikují, aby lidé nejezdily automobily a používaly hromadnou dopravu, ve které vás slušného člověka často okradou, nebo napadnou tolik závistivý a rozzuření ostatní cestující, že? Sám jsem byl leckdy svědkem takových to událostí. Tomáš Chalupa (ODS) řekl, že bude vést resort životního prostředí racionálně, neideologicky a pragmaticky. To bude jistě zapotřebí. Po éře Martina Bursíka (SZ) přijde konečně racionálně uvažující ministr.

Pro vedení resortu stačí pouze managerské schopnosti

     Ministr je politická funkce, proto je jedno zdaly se ten, či který ministr dlouhodobě resortem zabýval, či nikoliv. Z tohoto důvodu má každý ministr své poradce. Ti by měly býti kompetentní! Ministr pokud je v dané problematice znalý, může samozřejmě rozhodovat bez ohledu na své poradce. Většinou alespoň konsultuje danou problematiku. Práce na každém ministerstvu je v základech naprosto totožná, proto je jedno jestli někdo přechází např. z mini. průmyslu na životní prostředí, nebo zdravotnictví. Horší je to ovšem s ministry jako je John (VV) a podobní z jeho strany. Ti samozřejmě z většiny nemají žádné kompetence, pramalé znalosti, ale poradit si nenechají! To je potom průser. Proto nám odcházejí policisté, hasiči, nebo lékaři...

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562