ZAJÍMAVOSTI

Články z rubriky Zajímavosti

Jak jsem málem spáchal atentát na Baracka Obamu!

Tomáš Řezáč | 15.1.2011

Ačkoliv je hlásána svoboda slova, vyjadřování, pohybu – dnes to ne tak úplně platí! Rozhodně to nemůžete brát doslova. Také jsem se o tom na vlastní kůži přesvědčil. Jsem vcelku slušný, bezúhonný člověk, nic jsem nespáchal a přesto jsem se musel podrobit vyšetřování a vysvětlovat a vysvětlovat a vysvětlovat. Zkrátka fotografovat Baracka Obamu se nemusí vyplatiti! Zvláště, pokud si opřete o sloup batoh s foto vybavením.

Báseň Vánoční meditace

Milan Slatinský | 23.12.2010

Přečtete si v tento vánoční čas, velice pěknou a nápaditou báseň, kterou našemu serveru Politika.cz poslal pan Milan Slatinský. Podívejte se též na jeho webovou stránku www.tvorba-zahrady.webnode.cz, zabývající se zahradní architekturou.

Církve a duchovní směry v České republice

Jan Čáka | 23.12.2010

Za svůj život jsem měl možnost, vyzkoušet a prostudovat vícero církví a duchovních směrů. I když v srdci jsem vždycky byl a jsem křesťanským katolíkem. Poznal jsem, že každý si chválí svojí polívčičku. Nechci psát o tom, kdo je horší a kdo lepší. Za důležité považuji probrat téma vztah těchto společenství k národu a národovectví obecně. Všechno to má hluboké duchovní souvislosti.

Podivné praktiky ředitele krajské nemocnice v Liberci

Jiří Hampl | 7.4.2010

Postižený občan který má průkazku ZTP, která ho opravňuje na nezbytnou dobu parkovat zadarmo i tam kde není vyhrazeno pro invalidy, to nemá v dnešní situaci jednoduché. Návštěva lékaře v 7.30 hodin ráno, z některých vesnic by jste se tam nedopravili dopravním prostředkem ani v poledne. A tak invalida musí platit parkovné. A že zrovna není levné. Zvláště když jede na vyšetření, která také trvají čtyři a více hodin.

Klíč k demokracii a zázrak tržní ekonomiky

Tomáš Sedláček | 11.3.2010

Pokud klíč k demokracii spočívá na uvědomělém občanovi, pak zázrak tržní ekonomiky spočívá na uvědomělém spotřebiteli. Ekonomika má asi tolik sebe regulačních mechanismů, jako demokracie sama. Tedy málo. Pokud chce politik rozdat lidu trošku více, než si zaslouží, má na výběr ze tří alternativ. Buď zvedne daně někomu a přerozdělí je jinému. Nebo ušetří na jedněch státních výdajích a rozdá je jinde.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562