POLITIKA

Články z rubriky Politika

PŘEDČASNÉ VOLBY 2013

Jan Čáka | 14.10.2013

Tak současná politická situace je taková jaká je. Nestabilní. Můžeme poděkovat prezidentu Miloši Zemanovi za to že dokázal trošku kopnout do toho pravdoláskařského blešince ve vládě. I když to udělal ze zcela jiných důvodů než by si většina vlastenců přála. Vyvolání předčasných voleb.

Může někdy vyhrát volby národovecká strana?

David Khol | 25.1.2011

Na český parlament se mnozí lidé dívají všelijak – a mnozí spíše kriticky. Jeden kritizuje to, jiný zase ono – těch důvodů pro kritiku by se našla celá řada. Za určité negativum člověk vlasteneckého, národoveckého cítění může vnímat i to, že v českém parlamentu není jediná strana národního typu, s národním programem. Je to možná trochu smutný pohled. Lze v ČR vytvořit stabilní národní stranu?

Tomáš Chalupa (ODS), profesionální ministr životního prostředí!

František Gruber | 15.1.2110

Premiér Petr Nečas (ODS) si nemohl vybrat lépe. Padla volba na profesionálního a úspěšného pražského politika a starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu (ODS). Mimo jiné také býval mluvčím tehdejšího premiéra a předsedy ODS Václava Klause. Tomáš Chalupa (ODS) řekl, že bude vést resort životního prostředí racionálně. To bude jistě zapotřebí. Po éře Martina Bursíka (SZ) přijde konečně racionálně uvažující ministr.

Komu slouží Libor Michálek? Proč škodí ODS?

Jaroslav Tošer | 15.1.2110

Libor Machálek jako dnes již bývalý šéf státního fondu ministerstva životního prostředí, který si podrazil vlastní nohy tím, že se dopustil chování, kterého by se snad žádný odpovědný zaměstnanec nikdy nedopustil, a to že si tajně nahrával své nadřízené! Lidé a média se místo podstaty věci, zabývaly převážně naprosto nepodstatnými nesmyslnými záležitosti. Neustálé spekulace, že Libor Michálek odhalil korupci, apod.

Vládní úspory po česku

David Khol | 23.12.2010

Vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných vydala celou řadu poměrně závažných vyjádření. Evidentně jde o vládu velice ambiciózní, která se hodlá zaměřit především na deficit státního rozpočtu a rostoucí státní dluh. Obdobně spíše fanfarónstvím zavání různé plány, jak snížit státní administrativu a počet státních zaměstnanců. Za výkřik do tmy, lze označit i požadavky Věcí veřejných.

Otevřený dopis politikům 2010

Bedřich Ludvík | 28.5.2010

Nepřeji si, abyste mě každý den neustále masírovali a stresovali údaji o tom, že každý novorozenec má batoh s dluhem 111 000 Kč. Na takové zprávy mám pro všechny šéfy této země jedinou odpověď: když neumíte udržet na uzdě státní finance, když neumíte hospodařit, jděte od toho! Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiji, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou tu rezervu v násobku několika měsíčních platů.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562