Kde je korupce? Viděly jste ji? Já ji neviděl!

Pavel Trpák | 15.1.2011

President Václav Klaus vždy uváděl, že není možné hovořit o penězích, jako o špinavých a čistých. Měl tenkrát pravdu. Peníze jsou zkrátka jenom jedny a nelze je jakkoliv rozdělovat. Ten kdo tvrdí opak, je mnohdy pouze člověk, který vidí všechno černě. Zkrátka za všechno se dnes platí a nebude tomu již zřejmě jinak. Kde můžeme tedy potkat, tu tolik mnohými omílanou korupci, které se všichni tak obávají?

Prý je u nás korupce? Víte o tom něco?

     President Václav Klaus vždy uváděl, že není možné hovořit o penězích, jako o špinavých a čistých. Měl tenkrát pravdu. Peníze jsou zkrátka jenom jedny a nelze je jakkoliv rozdělovat. Ten kdo tvrdí opak, je mnohdy pouze člověk, který vidí všechno černě. Říká se, bez peněz do hospody nelez, a to je pravda. Dnes to platí i v mnoha jiných oblastech lidského konání. Je tomu tak bezpochyby dobře. Zkrátka za všechno se dnes platí a nebude tomu již zřejmě jinak. Platí se za výrobky, za odebrané služby, za materiál do výroby a konečně i za zdroje – jako je voda (upravovaná), energie (i sluneční). Kde můžeme tedy potkat, tu tolik mnohými omílanou korupci, které se všichni tak obávají?

Proč vám vadí předplacené místo před vámi?

     Dobrá otázka. Asi taková to otázka totiž nejlépe postihuje, tu neustále opakovanou a domnělou korupci v ČR. Zkrátka a dobře, přiznejte si, že se ve skutečnosti nejedná o korupci, ale že vám prostě vadí, pokud si někdo před vámi zaplatí jisté výhody, které vy nemáte, neboť jste si je nezajistily a nezaplatily. Přiznejte si, že je to spíše vaše závist, než-li nějaká víceméně fiktivní korupce. Já se na domnělé korupčníky nezlobím, stejně jako se nezlobím na kohokoliv, kdo zkrátka někoho tzv. přechytračil a vydělal na jeho blbosti a hlouposti. To je naprosto v pořádku. Vy samozřejmě můžete mít názor jiný, ale pokud ho nedokážete argumentačně obhájit, tak ho raději nevyslovujte. V takovém případě je totiž zcela bezcenný!

Transparency International a podobní špiní Českou republiku!

     Dejme si pozor na různé tzv. dobročinné a podobné organizace. Ti totiž pod hlavičkou dobročinnosti vyvíjejí ve skutečnosti špinavou politickou činnost! Velice často, ač se tváří jako že nám chtějí pomoci, pracují nikoliv pro nás, nýbrž pro zahraniční konkurenční státy. Z těchto států jsou také často financovány. Také až na výjimky mají všechny takovéto organizace, nikoliv české, ale anglické názvy. Tím, že neustále křičí, nebo náš stát dokonce žalují (u mezinárodních soudů), tento stát špiní! Likvidují jeho dlouhodobě velice dobrou pověst, jako státu slušných, pracovitých a poctivých lidí. Je absurdní, aby byl někdo pouze za podepsaný cár papíru, uvězněn na 11 let! Nebo aby mu takovýto trest jenom hrozil. Jako příklad, bych aktuálně uvedl pana bývalého starostu Prahy 5 – Milana Jančíka, kterého teď vyšetřují pražští kriminalisté.

V České republice korupce není!

     Je snad naprosto normální, že pokud od někoho něco chci a žádám a vydělám na tom, tak také tomu to člověku, musím přeci za jeho služby a ochotu něco zaplatit. Je úplně rovnocenné pokud někdo získá přednostní místo u lékaře v nemocnici, jako když někdo přednostně získá státní zakázku na nějakém ministerstvu. Za všechno se zkrátka platí, ať už v dobrém, nebo tzv. ve špatném. Rozdíl je pouze v tom, že někteří lidé tuto skutečnost odmítají přijmout za svou a respektovat ji. Já ji respektuji a nedivím se dnes téměř ničemu. Já jsem se s tzv. korupcí zkrátka nikdy nestkal a také jsem nikdy nikoho neuplácel!

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562