Co přinesly volby do poslanecké sněmovny 2010?

Jan Čáka | 31.5.2010

Když nechám stranou své pocity a budu uvažovat racionálně, tak volby dopadly celkem slušně, tedy podle mě. Naše země je zadlužená a dnes nám nezbývá než doufat v to, že poslanci splní co slibovali – oddlužení republiky. Je dobře, že se to tam mírně pročistilo. Nevíme co bude dál. Všimněme si, že mnohé strany nevytiskly jediný leták a další investovali do reklamy desítky a stovky milionů korun. Co je to za svět kde hrají roli peníze?

Volby do PS PČR 2010

Strana Zelených a Lidovci (KDU-ČSL) zcela propadly!

     V první řadě bych chtěl vyjádřit pocit nadšení a radosti z toho, že zcela propadla Strana Zelených. Voliči jasně dali najevo, že si nepřejí strany, které lobují za práva homosexuálů a imigrantů. Lidovců je mi líto, že propadli, těch několik křesel jsem jim vždycky přál. Přece jenom jde o politickou stranu s bezmála stoletou tradicí. Jen vzpomeňte na první republiku.

Volby dopadly celkem slušně

     Když nechám stranou své pocity a budu uvažovat racionálně, tak volby dopadly celkem slušně, tedy podle mě. Bojovali mezi sebou socialisté a kapitalisté. Naštěstí většina poslanců bude alespoň pravicově zaměřená – ODS, TOP 09 a Věci veřejné. Na druhé straně ČSSD a KSČM. Naše země je zadlužená a dnes nám nezbývá než doufat v to, že poslanci splní co slibovali – oddlužení republiky. Kapitalismus a socialismus jsou palčivá témata. Kapitalisté prodávají zemi cizincům a kšeftují s kýmkoliv. Socialisté zase „rozhazují“ peníze nepracujícím a zadlužují zemi.Tudíž je pochopitelné znechucení politickou situací u některých lidí. Je dobře, že se to tam mírně pročistilo. Nevíme co bude dál. Parlamentní demokracie jako systém nefunguje. Lidé se mnohdy chovají jako ovce.

Kampaně politických stran

     Český Národ potřebuje úplně jiné státní zřízení, než-li je dnešní stav. Občané snadno podléhají podprahové reklamě politických stran. Naštěstí už je to o něco lepší. Všimněme si, že mnohé strany nevytiskly jediný leták a další investovali do reklamy desítky a stovky milionů korun. Co je to za svět kde hrají roli peníze? Nikdo nezná šedé eminence, které platili kampaně stran. Co se tam děje za záclonkou (?), nemáme ani tušení.

Nevolte Vyvolené a Vyměňte politiky

     Přikláním se spíše k nacionalistům - kapitalistům. Je dobře, že zapůsobili kampaně „Nevolte Vyvolené a Vyměňte politiky“. ODS a ČSSD přišli o statisíce svých voličů. To je revoluce! Někteří předsedové stran rezignují na své funkce. Jen škoda, že slušné strany nemají sponzory. Kdyby se vláda skládala ze stran, jako jsou strana Republikánu, Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), Suverenita, Koruna Česká (KČ), Strana Svobodných Občanů a Konzervativní Strana (KS), tak by mi naše demokracie vůbec nevadila. Znám osobně členy všech těchto jmenovaných stran a opravdu se divím, že je lidé nepodpoří. Dnes můžeme jen čekat, jaké skandály vyplavou na nové tváře v zvolené do PSČR.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562