Církve a duchovní směry v České republice

Jan Čáka | 23.12.2010

Za svůj život jsem měl možnost, vyzkoušet a prostudovat vícero církví a duchovních směrů. I když v srdci jsem vždycky byl a jsem křesťanským katolíkem. Poznal jsem, že každý si chválí svojí polívčičku. Nechci psát o tom, kdo je horší a kdo lepší. Za důležité považuji probrat téma vztah těchto společenství k národu a národovectví obecně. Všechno to má hluboké duchovní souvislosti.

Církve a duchovní směry

Poznal jsem vícero církví a duchovních směrů

     Za svůj život jsem měl možnost, vyzkoušet a prostudovat vícero církví a duchovních směrů. I když v srdci jsem vždycky byl a jsem křesťanským katolíkem. Poznal jsem, že každý si chválí svojí polívčičku. Nechci psát o tom, kdo je horší a kdo lepší. U jakého společenství se nachází více pravdy a u jakého méně. Za důležité považuji probrat téma vztah těchto společenství k národu a národovectví obecně. Jistě bohužel tu máme fakt, že všechny duchovní směry jsou úplně pro všechny lidi.Všechny ty směry se snaží získat co nejvíce příznivců. Tudíž logicky pojmy národa a rasy se přesunjí do pozadí. Ano respektuji to, jenže nic se nemá přehánět. U tradičních církví si vážím, že jsou součástí historie našeho národa a udržují národní vědomí. A to v podobě uctívání našich svědců Sv Václava, Vojtecha, Ludmily a dalších. Rovněž úcta k našim křížovým výpravám, za které dodnes děkují i ateisté. Jak nás naši křižáci zachránili před islámem.

Kult Jana Husa a Jana Žižky

     Rovněž tak smekám klobouk ke kultu Jana Husa a též vpomeňme na úspěšné bojové strategie Jana Žižky. To všechno má svojí souvislost. Máme být na co hrdí! Všechno to má hluboké duchovní souvislosti. Stejně tak i u kultů přírodních uctívání Matky země, mluvení se stromy, práce s energií co prováděli naši předci, ješte před Cirilem a Metodějem, to je také pěkné. Vím že se to neslučuje a tyto směry se rozchází. Ano je to v pořádku že si každý delá to svoje a má výhrady k dalším. Všude se najdou lidé slušní i lidé neslušní.

Křestanské Církve a jiné směry

     Musím však upozornit každého duchovního “hledače” na mnohem závažnější nebezpečí, které se nachází snad všude. Jedná se o zhoubný humanismus, kterým jsou nakaženi, jak mnozí pohané, tak křestané i budhisté. Horší je když narazíte na blázna co nadřazuje své náboženství nad Český národ. Heslo Nic než Národ zní jasně! Myslím, že je velká škoda, když křestanské Církve a jiné směry neuctívají státní hranice. Přitom státní hranice by se měli uctívat hned po Ježíši Kristu. Nevěřme těm, kdo zpochybnují posvátnost českých hranic. Každý směr má své nemoce. Ezoterici trpí nedůvěrou k Církvi a nekteří křestané trpí nemocí tzv. “židumilství”. Přitom Ježíš Kristus byl popraven právě Židy! Dále si dejme pozor na blud, že všechny duchovní cesty vedou ke stjenému cíly. I když je to neuvěřitelné, tak tento blud je velmi rozšířen. Mám přátele v mnoha duchovních směrech. Každý je na duchovní cestě někde a nemám za zlé nekomu, když je jinde než-li já.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562