Česká kultůra dnes

Politika.cz | 4.5.2009

Národ který zapomene či ztratí vlastní staletou kultůru a národní zvyklosti a tradice, není národem hodným další existence. Česká kultůra je dnes soustavně pod tlakem Amerického balastu. Naše Česká (Slovanská) kultůra je velkolepá a věhlasná po celém světě. Každý by si toho měl vážit a odkazovat na národní tradice a zvyklosti našich předků.

Pražský hrad je kulturní památkou

Česká kultůra pod tlakem Amerického balastu

     V současném světě kdy i Amerika respektive USA se stávají hrozbou pro ostatní státy světa, není jednoduché žít. Dnes, kdy spojené státy Americké začaly používat vůči svým oponentům totalitní praktiky, v bezpečí již není nikdo. Nelze se divit Arabům že tak urputně brání svoji zemi a kultůru. Naopak je nutné si z nich vzít příklad. Také budeme muset bránit svoji zemi a vlastní Českou kultůru pokud nechceme zaniknout pod tlakem Amerického balastu. Je nutné ve světě udržet diverzitu. Každý národ má právo na svou existenci a proto ani spojené státy Americké nemají právo i sebe menší národ světa utlačovat. Zvláště pak, když se tak horentně ohánějí tou svou "slavnou" demokracií. Nejen Arabům, ale i nám hrozí nebezpečí. Je ekonomického charakteru. Spojené státy již v Evropě nebojují klasickými zbraněmi, ale soustavným ekonomickým tlakem se snaží Evropu a její státy a národy potlačit, rozmělnit a zničit. Zde se již nehraje o udržení hranic, ale o udržení vlastní autentické národní kultůry. Kdybychom přišli i to poslední, tj. právě o naší národní kultůru a národního ducha, přišli bychom o všechno a již by nebyla naše existence nijak ospravedlnitelná.

České zvyklosti a tradice

     Národ který zapomene či ztratí vlastní staletou kultůru a národní zvyklosti a tradice, není národem hodným další existence. Proto se nesbližujme s Amerikou a podobně smíšlejícími kapitalistickými západoevropskými státy. Jde o příliš odlišný a umělý svět než je ten náš. Náš stát patří do střední Evropy a tam také zůstaňme. Netlačme se na západ ani na východ, nekoukejme k sousedům, ale hrdě si hajme své území. Nevolme kupčíky, ať již jsou modří nebo zelení. Volme opravdové zásadové národní politiky, neústupné státníky s národním cítěním a s národním duchem. Takové to politiky je ovšem potřeba také do budoucna vychovávat. Ano opravdu již ve školních lavicích. V tomto tkví naše národní budoucnost plná klidu a prosperity.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562