Byly jste už v Johno-Bartolomějské ulici?

Petr Naubrt | 25.1.2011

Vzhledem ke změnám chystaných v řadách české policie, bychom se nemohly divit, pokud by se pan ministr John, rozhodl aktualizovat název nejznámější policejní ulice u nás. Co by jste tomu řekli, pokud by jste na ulici, ani na služebně nepotkaly žádného policistu? Namísto toho, by na vás vyběhl tlustý a neohrabaný „securiťák“ s abecedou (a,b...,l) na zádech. Proč pan John nebude postrádat policisty ve službě? Má vlastní!

Bartolomějská ulice v Praze

Co chystá tandem John – Bárta?

     Vzhledem ke změnám chystaných v řadách české policie, bychom se nemohly divit, pokud by se pan ministr (z boží milosti?) John, rozhodl aktualizovat název nejznámější policejní ulice u nás. V této ulici byl snad každý, kdo se za komunistů snažil chovat a jednat slušně. Tato ulice nese název Bartolomějská, a protože se proslýchá, jaký že vliv má pan Bárta (VV) na chod ministerstva Vnitra a vzhledem k tomu, že ministrem tohoto resortu je pan John, nebylo by od věci (když už je v názvu pan Bárta), tam přidat také pana ministra Johna!

Zítra se hlaste v Johno-bartolomějské!

     Pokud vám domu přijde taková to výzva, nemusíte se rozčilovat, ani se divit! To jen proběhla reforma policie ČR. Tito dva bardové „Véčkařské scény“ (kdo normální by si mohl dát takovýto název – Véčkaři, že?), se nám o překvapení jistě postarají a nebude o ně nouze. Už teď si mnoho policistů rozmýšlí, zda raději nejít po svých. Není divu. S vousatým tatíkem v čele, by mohli udržet, leda tak pořádnou ostudu. Nějak podobně, jako před lety v Policejní akademii (USA). Kdy s podobně neschopným velitelem, byly jen a pouze všem pro smích!

Místo policistů securiťáci!

     Co by jste tomu řekli, pokud by jste na ulici, ani na služebně nepotkaly žádného policistu? Namísto toho, by na vás vyběhl tlustý a neohrabaný „securiťák“ s abecedou (a,b...,l) na zádech. Je nám snad jasné, proč pan John nebude postrádat policisty ve službě? Má vlastní! Staré dobré úsloví: Jak jste si zvolili, tak budete žít! Stále platné, ne? Já se přiznám, že žádné straně s podobnými prapodivnými názvy, bych v žádném případě nemohl dát ani jeden svůj hlas. Proto jsem také volil ve všech předešlých volbách, jen a pouze zavedené velké parlamentní strany.

 

Rubriky

Newsletter

Chcete-li být zdarma informováni o novinkách a článcích, vložte svůj e-mail.

POLITIKA.CZ POLITIKA.CZ Společensko politický online magazín

Politika.CZ Kontakt | RSS | Odkazy

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno kopírování a nedovolené šíření veškerého obsahu serveru!
Redakci můžete kontaktovat na email: politikacz@centrum.cz, nebo využít kontaktního formuláře.

ISSN 1803-6562